Feridun Kunak Topuk Dikeni Belirtileri ve Tedavisi
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Feridun Kunak Topuk Dikeni Belirtileri ve Tedavisi

Feridun Kunak topuk dikeni, ayak bölümünde oluşan sıkıntıların içerisinde topuk dikeni ilk sıralarda yer alır. Gerekli yapılan doğal yöntemlerle bu bölgede bulunan sıkıntının giderilmesi sağlanır. Feridun Kunak verdiği bilgilerle, doğal yöntemler sayesinde topukta bulunan dikenlerin geçmesini sağlayan kremler yaparak bu bölgede iyileşmeler sağlamaktadır.

Topuk dikeni neden olur?

Ayak tabanına aşırı yük binmesi ve bu bölgenin aşırı zorlanması sonrasında bu dokularda ödem oluşur. Bunun sonucunda topuklarda iltihaplanma ile kireçlenme meydana gelirken; zamanla büyüyerek topukta çıkıntı oluşmasına sebep olur. Böyle durumlarda bu çıkıntılar topuk dikeni oluşumuna neden olur. Topuk dikeni fazla kilo sebebiyle olurken; uzun yol yürümekten dolayı veya ailevi sebeplerden dolayı da meydana gelebilir. Bu şekilde topuk ağrılarının ve topuk dikeninin giderilmesi için Feridun Kunak'ın verdiği kürleri uygulayarak bu bölgede bulunan topuk dikeninin temizlenmesinin sağlarız.

Feridun Kunak topuk dikeni kremi

Topuk bölgesinde bulunan topuk dikeninin giderilmesi için tedavi amaçlı kullanılacak kremle geçmesi sağlanır. Oldukça basit bir çözüm olan topuk dikeni kremi sayesinde topuk dikeninin giderilmesi sağlanırken; topuk kemiğine bağlandı bölgede kas ve tendon dokusunda meydana gelen küçük yırtıkların ve deform oluşumlarının geçmesi sağlanır. Şişman kişilerde, düz tabanlarda, dik topuklu ayakkabı giyenlerde, ayakta çok fazla duranda öğretmenlerde, kadın koşucularda fazla görülen bu problemin giderilmesi için bu krem oldukça etkili bir krem olarak kullanılır. Bu doğal yöntem sayesinde bu bölgedeki şikâyetlerin geçmesini sağlar.

Feridun Kunak topuk dikeni kremi nasıl yapılır?

Bu krem için öncelikle malzemelerin temin edilmesi gerekir, bu malzemeler sırayla şöyledir;
  • Bir tane lahana yaprağı
  • Bir yemek kaşığı elma sirkesi
  • Bir yemek kaşığı domates
  • Bir tatlı kaşığı biberiye yağı
Bir yemek kaşığı domatesin üzerine sirkeyi ilave ederek; bu karışımı iyice ezelim. Karışım krem haline geldiği zaman içerisine biberiye yağı ilave edip, azıcık beklettikten sonra akşam üzeri hazırladığımız bu karışımı ayağımızın taban bölgesine masaj yaparak uygulayalım. Lahana yaprağı ile ayakların taban bölgesini sarıp, üzerine çorap giyelim. Daha sonra böylece yatalım. Sabahleyin kalktığımızda ayağımızı ılık suyla yıkayıp bu kremi ayağımızdan temizleyelim. 7 gün boyunca bu yaptığımız kremi ayağımıza uygulayarak bu bölgede bulunan topuk dikeninin giderilmesine katkısı ağlayalım. Gece yatmadan önce bu karışımı ayağa uygulamak oldukça önemlidir. Çünkü topuk dikeni nedeniyle akşam saatlerinde ayakta bulunan ağrıların şiddetlenerek arttığı gözlenir. Ayak ağrıları uykuda topuk alanında toplandığı için kremin yatmadan uygulanması gerekir. Böylece ağrılarda azalma sağlanmış olur. Topuk dikeni tedavisi için ayak egzersizleri de yapılması tavsiye edilir. Bu egzersizler sayesinde yapılacak krem tedavisi ile ağrıların giderilmesi ve topuk dikeninin ayaktan çıkartılması sağlanır. Feridun Kunak topuk dikeni kremi tedavi amaçlı verilen tarifle oldukça başarılı sonuçlar elde edildiği bilinmektedir. Bu sebepten dolayı bu uygulamanın 7 gün boyunca aksatılmadan yapılması tavsiye edilir.

Feridun Kunak Topuk Dikeni Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Topuk Kanı Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Topuk Kanı Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Topuk Acıması Belirtileri ve Tedavisi

Topuk Acıması Belirtileri ve Tedavisi

Topuk Çıkması Belirtileri ve Tedavisi

Topuk Çıkması Belirtileri ve Tedavisi

Sol Ayak Topuk Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

Sol Ayak Topuk Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

Topuk Altı Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

Topuk Altı Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi